Poznań-Jeżyce Warszawa-Praga express

Poznań - Jeżyce Warszawa - Praga express. Galeria rozRUCH, Poznań 2020

listopad, Grudzień 2020

Istotą projektu jest zwrócenie uwagi na potrzebę bezpośredniej komunikacji pomiędzy artystami, środowiskami i miłośnikami sztuki artystycznej dzielnic Poznania i Warszawy. Kontakt, relacje, aktualność, to kolejne kody-tagi. Kiedy pojawił sie dwa lata temu pomysł Projektu, nikt nie przypuszczał, że realizacja przebiegnie w okresie wydarzenia globalnie stygmatyzującego rzeczywistość. Projekt stał się elementem TERAŹNIEJSZOŚCI. Choć wybiega w przyszłość tym dotkliwiej pokazuje groźbię IZOLACJI. Zamknięci w pracowniach, domach, osiedlach, dzielnicach i miastach nie jesteśmy w pełni sobą.

 

Nie jesteśmy sobą bez dialogu i emocji, które potrzebują akrtukulacji i odbiorcy. Sztuka, kultura, twórcy nie istnieją bez przestrzeni. Komunikacja bezpośrednia jesst niezastąpiona choć staje się dobrem reglamentowanym. Czy zastępi ją internet?

W wystawie bierze udział 9 artystów związanych z poznańskimi Jeżycami i warszawską Pragą. Immanentną częścią Projektu jest wystawa na Pradze w Warszawie, w Galerii Le Guern planowana na 4 grudnia tego roku.

kurator: Witold Zakrzewski, Agata Smoczyńska-Le Guern

Artyści biorący udział w wystawie: Irmina Staś, Krzysztof Franszek, Martyna Pająk, Dawid Maszewski, Klaudia Zawada, Paweł Matycszewski, Anna Kołacka Kuba Bąkowski, Izabela Chamczyk

Więcej