Galeria
PORTFOLIO

Nasza Galeria

Ponad 500m2 przestrzeni wystawienniczej na 2 poziomach. Poziom parteru ponad 300 m2 z salą warsztatowo – konferencyjną i zapleczem.  Poziom piwnic głębokich ponad 200 m2: 4 duże, wysokie sale o niepowtarzalnej XIX w. ceglanej architekturze. Właśnie na tej powierzchni zorganizowaliśmy jeżycką galerię sztuki m.in. współczesnej, dotykającej problematyki życia w społeczeństwie. Galeria sztuki JCK w Poznaniu to unikalne miejsce, w którym można podziwiać dzieła malarzy, grafików, rzeźbiarzy itp. Jednym słowem artystów, których magnum opus porusza wrażliwość skrytą pod patyną codzienności. Zapraszamy do przyjemnie zaaranżowanych galerii, gdzie sztuka wyłania się z każdego zakątka sal. Zachęcamy również do chwili refleksji w zacienionym ogródku.

INMOVEment 3d Gallery: http://rozruch.gallery/

Bieżąca wystawa:
Poznań - Jeżyce Warszawa - Praga express. Galeria rozRUCH, Poznań 2020

lipiec, sierpień 2020

Istotą projektu jest zwrócenie uwagi na potrzebę bezpośredniej komunikacji pomiędzy artystami, środowiskami i miłośnikami sztuki artystycznej dzielnic Poznania i Warszawy. Kontakt, relacje, aktualność, to kolejne kody-tagi. Kiedy pojawił sie dwa lata temu pomysł Projektu, nikt nie przypuszczał, że realizacja przebiegnie w okresie wydarzenia globalnie stygmatyzującego rzeczywistość. Projekt stał się elementem TERAŹNIEJSZOŚCI. Choć wybiega w przyszłość tym dotkliwiej pokazuje groźbię IZOLACJI. Zamknięci w pracowniach, domach, osiedlach, dzielnicach i miastach nie jesteśmy w pełni sobą.

 

Nie jesteśmy sobą bez dialogu i emocji, które potrzebują akrtukulacji i odbiorcy. Sztuka, kultura, twórcy nie istnieją bez przestrzeni. Komunikacja bezpośrednia jesst niezastąpiona choć staje się dobrem reglamentowanym. Czy zastępi ją internet?

W wystawie bierze udział 9 artystów związanych z poznańskimi Jeżycami i warszawską Pragą. Immanentną częścią Projektu jest wystawa na Pradze w Warszawie, w Galerii Le Guern planowana na 4 grudnia tego roku.

kurator: Witold Zakrzewski, Agata Smoczyńska-Le Guern

Artyści biorący udział w wystawie: Irmina Staś, Krzysztof Franszek, Martyna Pająk, Dawid Maszewski, Klaudia Zawada, Paweł Matycszewski, Anna Kołacka Kuba Bąkowski, Izabela Chamczyk

Więcej