Wernisaż wystawy Poznań Jeżyce -Warszawa Praga Ekspress – relacja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu wystawy Wernisaż wystawy Poznań Jeżyce -Warszawa Praga Ekspress, który odbył się 6.11.2020r.

Projekt Poznań Jeżyce-Warszawa Praga Ekspress powstał 2 lata temu, mając na celu zainicjowanie wymiany artystów, współpracę różnych ośrodków kultury i sztuki najbardziej aktywnych dzielnic miast w Polsce. Wspólnie z galerią Le Guern zrealizowane będą 2 wystawy, w jeżyckiej Galerii Sztuki Rozruch i w praskiej Galerii Le Guern w Warszawie. Artystyczny i społeczny wymiar projektu dotyka równocześnie wielu tematów; dialogu artystycznego, hermetyczności środowisk, przemian pokoleniowych, gentryfikacji, roli współczesnego artysty, roli galerii czy ośrodków sztuki i kultury, mecenatu… W dobie pandemicznego globalnego intruza, jakim jest wirus SARS-CoV-2, który stawia własne warunki, Projekt konsumuje własną historię: trudności z realizacją, chorobę Covid19 u jednego z artystów, obawy uczestników, transmisję z otwarcia. To unikalne doświadczenia wszystkich związanych z realizacją wystaw osób.
Przesłanie Projektu jest uniwersalne: sztuka łączy, sztuka jest dialogiem i świadectwem miejsca i czasu. Artyści biorący udział: Kuba Bąkowski, Izabela Chamczyk, Krzysztof Franaszek, Anna Kołacka, Dawid Marszewski, Paweł Matyszewski, Martyna Pająk, Irmina Staś, Klaudia Zawada. Kuratorami Wystaw są: Agata Smoczyńska-Le Guern i Witold Zakrzewski.

Attachments

One Comment

  1. sikis izle

    Very good article! We will be linking to this great post on our website. Keep up the good writing. Merci Lloyd Parsaye

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *