Wernisaż wystawy Poznań Jeżyce -Warszawa Praga Ekspress – relacja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu wystawy Wernisaż wystawy Poznań Jeżyce -Warszawa Praga Ekspress, który odbył się 6.11.2020r.

Projekt Poznań Jeżyce-Warszawa Praga Ekspress powstał 2 lata temu, mając na celu zainicjowanie wymiany artystów, współpracę różnych ośrodków kultury i sztuki najbardziej aktywnych dzielnic miast w Polsce. Wspólnie z galerią Le Guern zrealizowane będą 2 wystawy, w jeżyckiej Galerii Sztuki Rozruch i w praskiej Galerii Le Guern w Warszawie. Artystyczny i społeczny wymiar projektu dotyka równocześnie wielu tematów; dialogu artystycznego, hermetyczności środowisk, przemian pokoleniowych, gentryfikacji, roli współczesnego artysty, roli galerii czy ośrodków sztuki i kultury, mecenatu… W dobie pandemicznego globalnego intruza, jakim jest wirus SARS-CoV-2, który stawia własne warunki, Projekt konsumuje własną historię: trudności z realizacją, chorobę Covid19 u jednego z artystów, obawy uczestników, transmisję z otwarcia. To unikalne doświadczenia wszystkich związanych z realizacją wystaw osób.
Przesłanie Projektu jest uniwersalne: sztuka łączy, sztuka jest dialogiem i świadectwem miejsca i czasu. Artyści biorący udział: Kuba Bąkowski, Izabela Chamczyk, Krzysztof Franaszek, Anna Kołacka, Dawid Marszewski, Paweł Matyszewski, Martyna Pająk, Irmina Staś, Klaudia Zawada. Kuratorami Wystaw są: Agata Smoczyńska-Le Guern i Witold Zakrzewski.

Attachments

Dodaj komentarz