Oprowadzenie kuratorskie „Całkiem Nowy Człowiek”

Oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Całkiem Nowy Człowiek” odbyło się 30.07. 2020.  Podczas oprowadzenia uczestnicy mieli okazję bezpłatnie zobaczyć wystawę, a do tego usłyszeć garść informacji na temat dzieł i wykonawców.

Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy, Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski oraz Jeżyckie Centrum Kultury zapraszają na pierwsze, otwarte oprowadzanie kuratorskie po wystawie fotografii i rzeźby pt. „Całkiem Nowy Człowiek”.
O wystawie:
Tytułowy „nowy człowiek” jest samotny, często pozbawiony relacji z drugim człowiekiem. Żyjący w wirtualnym świecie, nastawiony na kult piękna i szeroko pojmowaną konsumpcję. Jaki jest dziś? Dokąd zmierza? Co z naszym humanizmem, gdzie jest miejsce dla chorych, słabych, wykluczonych, czy odmiennych? To pytania bardzo ważne dla wszystkich pokoleń. Artyści jak papierek lakmusowy potrafią wskazać zmiany zachodzące w społeczeństwie, zasygnalizować niebezpieczeństwa i lęki. Obecna sytuacja pandemii, konflikty społeczne, narastająca frustracja wpływają na kondycję człowieka. Takie wystawy łączą pokolenia twórców jak i odbiorców, ukazują rolę sztuki w kształtowaniu poglądów społecznych, są istotnym czynnikiem dyskursu publicznego.
dr szt. Tomasz Jędrzejewski – kurator
artyści biorący udział:
Robert Andre
Wojciech Beszterda
Emilia Bogucka
Jarosław Bogucki
Joanna Buczak
Tomasz Jędrzejewski
Andrzej Kołodziejczyk
Roman Kosmala
Wiesław Koronowski
Rafał Kotwis
Włodzimierz Kowaliński
Maciej Kuszela
Agnieszka Lisiak „Skórka”
Maciej Mańkowski
Danuta Mączak
Zdzisław Orłowski
Barbara Pilch
Anna Sarnecka
Norbert Sarnecki
Piotr Spek
Leszek Szurkowski
Karol Szymkowiak
Krzysztof Ślachciak
Szymon Zwoliński
kurator: dr szt Tomasz Jędrzejewski
organizacja ze strony ZPAF: Krzysztof Ślachciak
patronat medialny: TVP3
projekt plakatu: Andrzej Dobosz | Dobosz Studio: http://dobosz.studio/

Dodaj komentarz